У кожного в житті бувають події, коли публічного виступу не уникнути. Пропонуємо тости присвячені для тих хто ніколи не залишить у біді, завжди прийде на допомогу, навіть тоді, коли доведеться пожертвувати власними планами або навіть життям. На даній сторінці тости присвячені для друзів які завжди вміють слухати, ніколи не перебивають, завжди відповідають на поставлені питання, адже у вірного друга завжди знайдуться розумні поради. Тож для найкращих товаришів, друзів варто для проголошення тосту підготуватись.
Проголошення тостів - це не що інше, як ритуальний публічний виступ, коли ніхто не питає, хочете Ви цього чи ні. І найбільшу помилку ми допускаємо тоді, коли думаємо: «авось, до мене справа не дійде», хоч у глибині душі і розуміємо, що це малоймовірно. При цьому ми сподіваємося «що-небудь придумати на ходу», іншими словами - на експромт. А як показує практика, якщо Ви, звичайно, не геніальний природжений оратор, експромтом виявляється нудна банальщина в кращому випадку, і передача слова іншого зі словами: «Я потім, я ще не готовий, я виступлю пізніше, я не вмію» - в гіршому .
Щоб цього не відбувалося, давайте поміркуємо на тему: як зробити так, щоб Ваш тост слухали з цікавістю, та ще й згадували про нього (і відповідно про Вас) після торжества. Перш за все як, напевно, здогадалися - це підготовка. Ритуальна промова накшталт тосту не терпить експромту. Вона повинна бути заздалегідь підготовлена, записана на папір, розучена і відрепетирувана. Варто дотримуватись стислоті. За часом Ваш тост повинен бути розрахований не більш, ніж на хвилину. Інакше, якою б цікавою не була Ваша мова, гості, які очікують з келихами в руках, в кінці-кінців почнуть Вас тихо ненавидіти за Ваше «красномовство».
До речі, слово «тост» походить від англійського toast, що означає «коротка застільна промова, здравиця на честь кого-чи чого-небудь».