Святий Степан прозою російською мовою

Підібрано 2 з 35

Поздравляю тебя, Степан. Хочу пожелать быть смелым, талантливым, единственным и неповторимым для своей второй половинки, преуспевающим в любых делах, абсолютно уверенным в своём успехе, непобедимым ни в одном бою.
#1
Поздравляю тебя, Степан. Хочу пожелать быть смелым, талантливым, единственным и неповторимым для своей второй половинки, преуспевающим в любых делах, абсолютно уверенным в своём успехе, непобедимым ни в одном бою.
#2
Найближчі свята
7 травня
8 травня
9 травня
12 травня

Тариф L на 3 міс.

Степана

Східна Церква, прославляючи святого Степана у своїх богослуженнях, дає йому потрійний титул, називаючи його апостолом, першомучеником і архидияконом. Святий Степан належав до 70 апостолів. За Юліанським календарем, пам’ять першомученика Степана вшановують після Різдва — 9 січня.

Святий Степан — не тільки ревний апостол, але й перший з мучеників. Оскаржений перед Синедріоном фальшивими свідками, він мужньо визнає християнську віру. Через це його виводять за місто й закидують камінням. Це відбулося 34 або 35 року після народження Христа. Як Христос, так і він перед смертю молиться за своїх ворогів. У його мучеництві бере участь юнак Савл, пізніше — апостол Павло. Святий Августин приписує навернення Савла крові святого Степана: "Якщо б Степан не молився, то Церква не мала б Павла". Святий Степан перший після Христового вознесіння віддав життя за Христа. Тому він має почесний титул першого мученика. Святий архидиякон Степан загинув мученицькою смертю у віці 30 років. Після каменування вороги залишили його тіло на здобич диким звірам. Про це згадує св.Єронім. Аж на наступну ніч Гамалиїл,відомий вчитель юдейського закону,який захищав апостолів у Синедріоні (Дії.5,34-39 ), а пізніше сам із сином Авивом увірував в Христа і проповідував про Нього, послав надійних людей, щоб вони таємно взяли мощі святого Стефана і перенесли його в село Кафоргамалу, недалеко від Єрусалиму. Там Гамалиїл поховав тіло першомученика. У 415 році тіло святого Степана віднайшли і перевезли до Єрусалиму, перепоховавши в храмі на Сіоні. Згодом дружина візантійського імператора Феодосія, Євдокія, відвідуючи Єрусалим, побудувала величавий храм на честь св.Степана. Він був зведений на тому місці, де архидиякон зазнав мученицької смерті.