Всесвітній день анестезіолога

Підібрано 1 з 18

Шлемо найщиріші вітання усім тим хто щоденно віддаючи свій талант, знання та серце, звершуючи свій щоденний бій на межі життя і смерті лікарі-анестезіологи.
Наші вітання зі святом, тим, хто перемагає біль і небуття! З професійним святом!
#1
Найближчі свята
16 червня
18 червня
23 червня

Тариф L на 3 міс.

День анестезіолога

Всесвітній день анестезіолога відзначається 16 жовтня. У цей день 16 жовтня 1846 року, зубний лікар Мортон, провів операцію під ефірним наркозом. Насамперед анестезіологія поширилася на хворих які отримували різні оперативні втручання (хірургія і її відгалуження).

Перші відомості про знеболювання під час операцій, болісних лікувальних маніпуляцій (за допомогою вина, кореня мандрагори, опію, індійських конопель та дурману) виявлено в «Папірусі Еберса» (3—2 тис. років до н. е.). Пізніше ці засоби стали використовувати в Єгипті, Китаї, Греції, Римі. Гіппократ (459–377 p. до н. е.) зазначав, що «послабити біль є праця божественна». Розвиток анестезіології характеризується інтенсивними пошуками нових способів знеболювання, за яких відпадає потреба у застосуванні засобів загальнонаркотичної дії. Так виникли різноманітні види нейролептаналгезії, атаралгезії, анестезія кетаміном, центральна аналгезія морфіном, фентанілом та іншими аналгетичними засобами.