Чи можна дарувати хрестик?
Що тільки не говорять про дарування натільних хрестиків в народі! Наприклад, що хрестик повинні дарувати тільки хрещені батьки при хрещенні або про те, що разом з натільним хрестиком дарувальник передає людині і свій «хрест». Давайте розберемося з цими забобонами з точки зору церкви.
Актуально! Підберіть гарні слова привітань у розділі Привітання з днем народження синові які легко запам'ятовуються361 привітань
По-перше, якщо хрестик можуть дарувати тільки хрещені, то що ж робити, коли перший хрестик загублений, а їх уже немає в живих або вам хочеться золотий хрест, а у них немає грошей? Абсурдність ситуації не потребує додаткових аргументів - хрестики можна дарувати і можна купувати собі. Батькам зовсім не забороняється дарувати дитині хрестик.
По-друге, перейдемо до прикмет і забобонів, більшість з яких суперечить церковним звичаям. Відразу треба сказати, що Православна церква нічого не має проти того, щоб люди дарували один одному хрестики, а всі прикмети і забобони категорично відкидає:
- З хрестиком не передаються нещастя попереднього власника (у тому числі якщо ви його знайшли);
- Подарований натільний хрест не веде до страждання і швидку смерть;
- Куплений не в церкви хрест можна дарувати як і будь-який інший, просто треба його освятити;
Як ми бачимо, церква не забороняє дарувати хрестики, більш того, вона заохочує стародавній обряд обміну натільними хрестами - цей обряд робить людей «духовними побратимами», які відтепер зобов'язані один за одного молитися.