Покрова Пресвятой Богородицы прозой на украинском языке

Выбрано 9 с 30

Щиро вітаю вас зі святом Покрови Пречистої Богородиці – одним з найдавніших християнських свят!

Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передаються від покоління до покоління. Особливо це стосується цього свята, започаткованого ще нашими пращурами. Як відомо, воно знайшло своє продовження і в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Звертаючись до неї, вони казали: «Покрий нас чесним своїм покровом та ізбави нас від усякого зла».

Тож всіх козаків - зі святом, і бажаю міцного здоров'я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди! Щиросердно зичу всім щастя, здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля слави нашого міста та всієї України.

Щастя всім, радощів та благополуччя!
#1
Дорогі браття та сестри!

Приходить світле та радісне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі.

Історія зберігає багато свідчень того, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як день українського козацтва. Я щиро вітаю всіх, в кому живе дух наших славних попередників – запорожців, бажаю здоров’я і нових перемог в ім’я нашої великої Батьківщини.

Щастя всім, радощів та благополуччя!

Зі Святом, дорогі мої!
#2
Дорогі друзі!

У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою відзначається національне свято – День козацтва. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення.

Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг.

Національно-культурне відродження наших днів великою мірою живиться традиціями славної козацької доби. Саме представникам козацьких громадських об’єднань належить велика роль в утвердженні національної свідомості, подоланні комплексу меншовартості.

Тож щиросердно зичимо всім козакам та їх родинам щастя, здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля світової слави України.
#3
Нехай наша духовна Матір буде завше надійною Порадницею на дорозі до вічності, огортаючи кожну спраглу душу своєю материнською милістю у різних кутках земного світу.
З Богородичним святом Вас! Щедрої опіки Пресвятої Діви Марії!
#4
Шановна громада!

Традиційно в світлий день Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День Українського козацтва. Сердечно поздоровляю з цим дійсно всенародним святом співвітчизників, нащадків славного козацького роду.

У важкі часи іноземної неволі українці, плекаючи віру в національне визволення, зв’язували свої надії з козацтвом. З отриманням Україною незалежності козацька ідея отримала новий могутній імпульс розвитку, знайшла численних прихильників у всіх регіонах держави.

Вірю, що козацтво і надалі залишатиметься в авангарді конструктивних сил, які беруть на себе відповідальність за долю країни, сприяють зміцненню громадянського миру і згоди.

Бажаю усім козацького здоров’я, невичерпної енергії і пориву.

Зі святом Вас!
#5
Щиро вітаю вас зі святом Покрови Пречистої Богородиці – одним з найдавніших християнських свят!
Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передаються від покоління до покоління. Особливо це стосується цього свята, започаткованого ще нашими пращурами. Як відомо, воно знайшло своє продовження і в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і покровителькою. Звертаючись до неї, вони казали: «Покрий нас чесним своїм покровом та ізбави нас від усякого зла».
Тож всіх козаків - зі святом, і бажаю міцного здоров'я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди! Щиросердно зичу всім щастя, здоров’я, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля слави нашого міста та всієї України.
Щастя всім, радощів та благополуччя!
#6
Свято Покрови одне з найголовніших для українського народу. Як свою заступницю Пречисту Діву Марію особливо шанували лицарі українського духу – козаки та воїни Української повстанської армії. На честь Покрови Пресвятої Богородиці в Україні зведено тисячі храмів. Ікони Божої Матері є майже в кожній українській родині.
Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі.
Зичу вам міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди і добробуту.
Нехай у цей святий день благодаттю й любов’ю сповняться наші серця. Нехай покров Пресвятої Богородиці оберігає усіх нас.
#7
Щироі вітаю вас з Покровою Пресвятої Богородиц, Днем українського козацтва.
Ці свята нерозривно пов’язані між собою, адже Божа матір завжди була покровителькою козаків та воїнів-повстанців. З вірою та надією до неї молитовно зверталися борці за суверенність української держави, покладаючись на її материнське заступництво та непереможну опіку.
І сьогодні ми звертаємось за допомогою до високої покровительки українства, просячи про мир, добро і суспільну злагоду на батьківській землі, про гідне щасливе майбутнє рідного народу. Аби на людей зійшла благодать, а душі наповнилися любов’ю, щирістю і всепрощенням.
У цей святковий день сердечно бажаю вам щастя, радості, добра, наснаги та невичерпної енергії.
Нехай у всьому вам допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці.
#8
14 жовтня за новим стилем – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. “Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”. Це найбільше свято у жовтні - Покрова Пресвятої Богородиці. Культ Богоматері як покровительки нашого народу існує від княжих часів.

Марія була земною жінкою, яку вподобав Господь за матір свого сина, щоб у людській подобі він ніс праведне Боже слово до людей. Саме тому люди, прохаючи в Бога помочі, завжди зверталися до своєї заступниці, вважали, що вона, переживши мученицьку смерть сина, не допустить на землі неправди й насильства.

Ми знаємо, що особливо шанували Покрову і запорізькі козаки. На честь Покрови вони будували храми, на цей день збирали свої ради. У середньовіччі козаки були справжніми лицарями та заступниками нашого народу. Вони пронесли через сторіччя національну самоідентичність, продовжили державницьку традицію. Тому природно, що на свято Покрови припадає і День українського козацтва.

Тож в цей світлий святковий день бажаю усім родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і пориву!
Зі святом Вас!
#9
Ближайшие праздники
30 ноября
1 декабря
3 декабря
4 декабря

Тариф L на 3 міс.

Покрова Пресвятой Богородицы

Четырнадцатого октября отмечается один из самых почитаемых праздников в Украине - праздник Покрова Пресвятой Богородицы, или, как обычно говорят, Покрова или Святой Покровы.

По легенде, в этот день войско древних русов во главе с Аскольдом взяло в осаду Константинополь. Жители города в горячей молитве обратились к Божьей Матери с просьбой о спасении. Богородица явилась перед людьми и укрыла их своей покровом (омофором). После этого враги уже не могли увидеть этих людей. Как указывают некоторые источники, пораженный Аскольд и его дружинники приняли святое крещение и стали христианами. На территории Украины древнейшей церковью, посвященной празднику, является церковь в селе Сутковцы Хмельницкой области, построено в 1467 году как крепость. Для казаков Покрова была самым большим праздником. В этот день проходили выборы нового атамана. Наши рыцари верили, что святая Покрова охраняет их, а Пресвятую Богородицу казаки считали своей заступницей и покровительницей. На Запорожье была церковь святой Покровы. Казаки построили также много одноименных храмов и уважали особенно иконы Покрова. Некоторые Покровские храмы, преимущественно ХVIII века, уцелели до нашего времени. Жемчужинами украинской архитектуры могут считаться Покровский собор Харькова, возведенный в 1689 году, в стиле смешанного казацко-московского барокко, и киевская трибанна церковь Покрова на Подоле, построенная в 1766 году Григоровичем-Барским. Известный исследователь обычаев украинского народа Олекса Воропай писал, что после разрушения Запорожской Сечи в 1775 году казаки, пошли за Дунай в эмиграцию, взяли с собой образ Покрова Пресвятой Богородицы. На протяжении веков в Украине этот праздник приобрел еще и казацкого содержания и получило второе название - Казацкая Покрова. С 1999 года праздник Покрова в Украине отмечается как День украинского казачества. 1942 года в этот день официально образовано Украинской Повстанческой Армии, которая тоже выбрала себе праздник Покрова за день Оружия, отдавшись под опеку святой Матери Богородицы. Украинская Повстанческая Армия сражалась за независимую Украину, воевала против польской Армии Крайовой, гитлеровской Германии и Советского Союза. Таким образом, Покрова отмечается у нас не только как народно-религиозный, но и национальный праздник. "Покрова накрывает траву листьями, землю - снегом, воду - льдом, а девушек - брачным венцом". В украинских селах до сих придерживаются древней народной традиции играть свадьбу после Покрова. Брачная пора в Украине - от Покрова и до начала Пилиповки. До Покрова завершался период сватовства и приготовления к свадьбам, который начинался после Успения. Девки, которым надоело девках, молились: «Святая мать Покровушка, покрой мне головушку, хотя тряпкой, чтобы не остаться девкой», «Мать-Покровушка, покрой Мать сыра Землю и меня молодую». А на Подолье девушки говорили: «Святая мать, Покровушка, виноваты мою головушку, или в куске или в портянку - самые ся девушкой НЕ мучаю!» В Карпатской Украине до Покрова возвращались все пастушьи стада долин и завершали последнюю путешествие чумаки. Для того, чтобы все члены семьи были здоровыми, на Покров старшая хозяйка принимала вышитого рушника, который стоял над иконой Богородицы, и развешивала его над входной дверью. В народе сохранилось поверье, что у Пресвятой Девы есть опекун Покров, которого просили: "батюшка Покров, накрой наш дом теплом, а хозяина - добром".