Привітання з Різдвом Пресвятої Богородиці прозою

Підібрано 9 з 62

Від душі вітаю тебе і твою сім’ю з яскравим і світлим святом, Різдвом Пресвятої Богородиці! Нехай твоя душа в цей день наповниться спокоєм, гармонія запанує в сім’ї, а твоя любов і радість тільки зміцняться! І нехай Богородиця оберігає тебе і твоїх близьких!
#1
З Різдвом Богородиці вітаю від щирого серця! Нехай твої молитви до Господа доходять до адресата, щоб кожен твій день наповнювався чудесами, а у важкі моменти щоб Богородиця простягала тобі руку допомоги і витягала з усіх штормів на життєвому шляху! Нехай Ангел-хранитель ніколи тебе не покидає, а підтримує і наставляє!
#2
Дорогий мій друже, вітаю з Різдвом Пресвятої Богородиці, матері нашого спасителя Ісуса Христа! Нехай у ваших душах поселиться мир, благодать, радість, здоров’я і благополуччя. Нехай кожен день буде наповнений сонцем і посмішками, а удача переслідує по п’ятах. І нехай Богоматір береже вас і виручає, навіть в самі похмурі дні. Вітаю!
#3
З Різдвом Богородиці! Нехай кожен ваш день наповниться благодаттю і в житті завжди знайдеться місце для дива! Я бажаю вам міцного здоров’я, великої радості кожен день і щоб ваша справа приносило вам тільки задоволення. Нехай Богородиця охороняє вас і оберігає від бід і негод.
#4
Сердечні вітання в Різдво Пресвятої Богородиці! Нехай на шляху в житті зустрічається тільки все найкраще і приємне, і тільки добрі люди. Нехай твої помисли залишаються світлими і добрими будуть наміри! І нехай Богородиця захищає тебе від всіх неприємностей!
#5
Не можу не привітати тебе, мій милий друже, з Різдвом Пресвятої Богородиці! Хай вона укриє тебе від негараздів та негод, нехай врятує від біди та подарує найбільше щастя на планеті.
#6
Вітаю з великим православним святом. Нехай велич і чистота цього свята подарують вам радість і щастя, а віра стане міцнішою. Бажаю, щоб в житті завжди було місце для великих і маленьких чудес. З Різдвом Пресвятої Богородиці!
#7
Пресвята Матір Божа народилася в цей вересневий день. Вона дала життя Господу, благословивши цим все людство. Миру, добра, світла і чистих помислів бажаємо кожному християнину!
#8
Вітаю з Різдвом Пресвятої Богородиці. Нехай чистота і світло цього свята наповнять Вашу душу благодаттю, а віра буде щирою і міцною. І тоді у Вашому житті неодмінно будуть траплятися справжні чудеса.
#9
Найближчі свята
3 грудня
4 грудня
5 грудня

Тариф L на 3 міс.

Різдво Пресвятої Богородиці, або Мала Пречиста

Давайте привітаємо наших рідних та близьких із цим знаменним святом та надішлемо їм красиві листівки та теплі слова вітання. Ми підібрали для тебе найкрасивіші привітання — обирай та надсилай!

21 вересня за церковним календарем відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Це двонадесяте свято, що відкриває річний цикл. Його відзначають ще з ІV ст.

За переказом, Богородиця наслідувала високе походження, як з боку батька, так і з боку матері. Батько Діви Марії, Іоаким, походив з царського роду, від коліна Іудового, від дому Давидового, до нащадків якого відносилося біблійне пророцтво про народження Месії. Її мати, Анна, походила з високого священицького роду і вела родовід від коліна Левиного, від дому Ааронового. Народження Богородиці було першим чудом у ланцюзі подій, пов’язаних з історією спасіння світу.

Довгий час Іоаким та Анна були бездітними, а це вважалося у іудеїв великим нещастям, що послане Богом за гріхи.

Бездітних зневажали і навіть обмежували у багатьох громадських справах. Молячись Богові та благаючи його дати дитину, Іоаким хотів принести у храмі жертву, але первосвященик її не прийняв. Тоді він пішов у пустелю і дав обітницю постувати до тих пір, поки Господь не почує його молитви.

Дізнавшись про образу чоловіка первосвящеником, Анна плакала та молилась. І ось несподівано з’явився ангел і сказав, що у неї народиться донька, і назвати її необхідно Марія, через неї світові буде спасіння. Таке ж пророцтво ангела було дане й Іоакиму. І все передбачене Богом здійснилось.

Дослідники вважають, що у вшануванні діви Марії-Богородиці наявні сліди вшанування стародавніми народами Богині землі. Церква теж пов'язує свято Різдва Богородиці з давніми землеробськими осінніми святами на завершення збирання врожаю. В день свята служителі культу з особливим натхненням розповідають віруючим, що Божа матір є помічницею і заступницею людей, покровителькою сільського господарства.

У народному побуті свято має назву Друга Пречиста. В цей день до молодих, вже зiгравших весiлля, йде в гостi рiдня. Їм треба звiтувати про своє подружнє життя. Потім молоді йдуть в гості: як правило, до батькiв молодої разом з свекром i свекрухою для встановлення та пiдтримки добрих вiдносин мiж невiсткою та батьками чоловiка і мiж родинами сватiв.

Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим днем, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду.

Саме з Другою Пречистою безпосередньо пов’язана давня обрядодія, яку виконували у дохристиянські часи у день вшанування божеств Роду-Рожаниць. Їм молилися бездітні жінки, щоб вони допомогли завагітніти і народити дитину.

У християнські часи у церкві з цієї нагоди стали проводи спеціальне богослужіння, після якого жінки запрошували до своїх осель бідних людей на обід, “щоб молилися Богородиці за їхніх дітей”.

Також вважалося, що молитва вагітної жінки саме цього дня за щасливу долю майбутньої дитини має особливо велику силу.

У цю пору колись збирали врожай цибулі. Існувало повір’я, якщо спечеш хоча б одну цибулину до того, як буде уся зібрана з городу, то вся цибуля почорніє.

Як і в день весняного рівнодення, у день Другої Пречистої оновляли вогонь в хатах – старий гасили, а новий запалювали.

Також це свято вважалася останнім днем заготівлі чарівного зілля. Адже зібрані між Першою і Другою Пречистими приворотні трави мали особливу властивість привертати хлопця до дівчини (чоловіка до жінки) і навпаки. Тим-то й були зумовлені останні походи по калину й барвінок. Проте, дітям забороняли ходити польовими та лісовими дорогами, бо “на них вужі сушаться”. Для пасічників це був останній термін підготовки (утеплення) вуликів на зиму, а власники овець удруге завершували їх стрижку.

Другу Пречисту ще називають “осениною”, адже, за народним календарем, цього дня настає осінь. Під цю пору зазвичай холоднішає, дні стають похмурими. Тому й кажуть: «Прийшла Перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста». Або ж, «Прийшла Пречиста – на дереві чисто, а прийде Покрова – на дереві голо».

До Другої Пречистої варто вже було повністю викопати картоплю (“Пречиста – картопля чиста”) і засіяти землю житом, бо “Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає”.