Успіння Пресвятої Богородиці

Підібрано 8 з 8

Cлава Ісусу Христу, добродії-українці! Вітаю вас усіх із святом УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ. Як бачите, Божий плин часу так розпорядився, що День Незалежності і свято Успіння знаходяться поряд і тут, ніби підсвідомо, приходить розуміння, що то не просто так. Бо український народ вищі церковні ієрархи неодноразово віддавали під опіку Божої Матері, починаючи ще від княжих часів і дотепер. Богородиця постійно заступається за наш народ перед Всевишнім, про що підтверджує наша історія і численні святі місця. І ось сьогодні урочисто відзначається свято її Успіння. Бо закінчивши своє земне життя, Вона спокійно, просто заснула і була взята у небо з тілом та душею, про що стверджує догматична наука Церкви. Це вона єдина із людей на землі була збережена, захоронена Богом від первородного гріха, щоб згодом дати людству Спасителя світу Ісуса Христа. І ось в такий спосіб Вона перейшла від життя до небесного життя, залишивши нам приклад свого життя по найвищих моральних чеснотах праведності, з гідністю все прийняти, що посилає Бог кожному з нас. Цей акт УСПІННЯ теж усім нагадує, що і нам колись прийдеться перейти у вічність і стати перед Богом і дати звіт про своє земне перебування. Але свято УСПІННЯ - це день радості, а не смутку; це день щирої надії на нове майбутнє життя. Бажаю вам завжди в щирій молитві звертатися до нашої небесної Матері, яка зрозуміє і відчує ваше серце, дасть потіху і розраду. Вона, як дбайлива Мати, всі наші просьби кладе на Престіл Божий. Ми всі прагнемо кращої долі Україні, хочемо для себе необхідних земних благ, щоб достойно виконати своє тут призначення, намагаємось зробити наше серце чистим - то ж нехай збудеться оте все для нас українців, а ласка Божа хай буде над нами. Слава Україні!
#1
Пресвяту Богородицю ми почитаємо,
Її успіння сьогодні згадаємо,
Щоб провести її апостоли святі,
Зібралися надати почесті земні.
Всім людям ми бажаємо миру та щастя,
Негоди покинуть Вас назавжди,
В душі тільки спокій, тепло,
Здоров'я міцного назавжди,
Вам і вашій сім’ї.
#2
28 серпня – особливий день церковного календаря та одне з найшанованіших свят православних та греко-католиків – Успіння Пресвятої Богородиці. Це день упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої. В цей день згадують про закінчення земного життя Пречистої Діви, але свято є радісним, тому що знаменує відхід Божої Матері до Царства Небесного. Щиро вітаю всіх Вас з великим дванадесятим святом Успіння Пресвятої Богородиці! Звернімося сьогодні в молитвах до Божої Матері з проханням простягнути над кожним з нас гілку фінікового дерева – символу святої благодаті. Нехай буде з нами її благословення та захист від усього порочного, що може похитнути головне в людині – віру в Бога. Величаємо Тебе, Пресвята Богородице!
#3
Сьогодні 28 серпня свто усіх православних та греко-католиків, що святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Вшановуйте за традицією східної церкви, свято Успіння Пресвятої Богородиці або, як кажуть у народі, Перша Пречиста, щоналежить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої.
#4
Благословенная в женах,
Святая праведная мати
Святого Сина на землі!
Не дай в неволі пропадати,
Летучі літа марне тратить.
Скорбящих радосте! Пошли,
Пошли мені святеє слово,
Святої правди голос новий!
І слово розумом святим
І оживи, і просвіти!
#5
Дорогi браття i сестри! Сьогодні Успіння Богородиці. Шануймо Пресвяту Богородицю, звертаймося до Неї в молитвах, бо Вона є всесильна Заступниця роду християнського. Силу Своїх молитов перед улюбленим Сином Своїм Вона показала через безлiч чудотворних iкон, якi є матерiальними свiдками Її небесної допомоги християнам, що звертаються до Неї з молитвами. Будемо ж благати Божу Матiр i ми, щоб Вона Своїми всесильними молитвами перед Сином Своїм Господом нашим Iсусом Христом допомогла i нам, i всьому нашому народовi, який переживає тяжку економiчну скруту.
#6
Двадцять восьмого серпня Православна Церква згадує кінець земного життя Пречистої Діви Марії, Син Якої, Господь наш Ісус Христос, переміг смерть Своєю смертю та Воскресінням із мертвих. Саме слово «Успіння» не означає смерть, з якою пов'язані сум і розлука, чого ми, не відчуваємо, дивлячись на образ Пречистої Діви. «Успіння» – заглиблення в сон, і це слово несе надію, світить Божественним світлом, радістю й миром. «Радій, Благодатная, Господь із Тобою», – сказав Діві Архангел Гавриїл, провіщаючи народження від Неї Сина Божого. І ми, православні християни, віримо, що Матір Божа ніколи не відлучалася від Божественної святості і любові, що Бог завжди був і є з Нею. І тому з життя земного Вона перейшла до життя небесного, і Сам Христос розкрив Свої Божественні обійми, щоб прийняти душу Своєї Матері в Небесні оселі. Ми радіємо, що Матір Божа, воскрешена Своїм Сином, і зараз не лише духовно, а й тілесно перебуває поруч із Престолом Божественної Слави. Тож, вшановуймо Богородицю.
#7
Через Успіння відійшла до Бога
Пречиста Діва, Богородиця Свята.
Вінчалась успіхом земна дорога
Смиренної Раби та Матері Христа.

Ще змалку серце присвятила Богу,
Коли очікуванням жив Єрусалим.
В науці, молитвах, житті простому
Зросла чеснійша херувим і серафим.

Вмістилищем святим Вона зробилась,
Здолала владу первородного гріха.
І ліствицею до Небес приснилась,
Осмислилась неопалима купина.

Але пройшла крізь Її серце зброя
Переживань, страждань та болю за Христа.
Нас всиновила, звідавши смак горя,
Пізнавши гіркоту Господнього Хреста.

Заступницею стала для скорботних,
Їх радістю, опорою в житті земнім
І покровителькою всіх охочих,
Які пішли за Господом шляхом вузьким.
#8
Найближчі свята
24 липня
26 липня
28 липня

Тариф L на 3 міс.

Успіння Богородиці

28 серпня православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці. За традицією східної церкви, свято Успіння Пресвятої Богородиці або, як кажуть у народі, Перша Пречиста, належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої.