Привітання з Днем пам'яток історії та культури

Підібрано 5 з 7

Привітання з Днем пам'яток історії та культури

Шановні працівники сфери охорони культурної спадщини! Від усієї душі вітаю вас з професійним святом, ви робите велику і важливу справу для наших нащадків. Ваша повсякденна робота, наукові та творчі досягнення у справі збереження національних святинь сприяють духовному піднесенню української нації, зростанню її самосвідомості, а це, у свою чергу, збільшує міжнародний авторитет нашої країни.

Бажаю Вам міцного здоров'я, благополуччя, успіхів у професійній діяльності та добробуту Вашим родинам!
#1
Дорогі друзі!

Сердечно вітаю усіх працівників пам’яткоохоронної сфери з професійним святом – Днем пам’яток історії та культури України та Міжнародним днем пам’яток і визначних місць!

Хочу щиро подякувати вам за величезну роботу по вивченню, захисту і популяризації культурної спадщини народу України. Це надзвичайно важлива для країни місія, яку ви з честю виконуєте.

Унікальні культурні надбання, які тисячі років створювалися на території України попередніми поколіннями, є невід’ємною складовою спадщини всього людства. Зберегти і примножити ці скарби, зробити їх доступними для людей є обов’язком української держави і суспільства. Саме тому підтримка музейної справи і пам’яткоохоронної діяльності є одним з пріоритетів Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000».

Ми дуже цінуємо ваші зусилля і пишаємося тим, що за останні роки у нас склалися справжні партнерські відносини з пам’яткоохоронними організаціями і багатьма фахівцями.

Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, натхнення і професійних успіхів.
#2
Здобутки України у царині охорони культурної спадщини є частиною загальнолюдських культурних надбань. Впевнена, що серед головних пріоритетів держави і надалі залишатимуться збереження, вивчення і популяризація шедеврів національної історико-культурної спадщини.

Ми разом маємо зробити все, щоб зберегти пам’ятки історії та культури для майбутніх поколінь.

Ваша повсякденна праця, наукові та творчі здобутки у справі збереження національних святинь сприяють духовному піднесенню української нації, зростанню її самосвідомості, а це, в свою чергу, збільшує міжнародний авторитет нашої країни.

Переконана, що і надалі Ваша невтомність, наполегливість та самовідданість слугуватимуть справі збереження та примноження національного культурного надбання України.

Зичу Вам щастя, міцного здоров’я, благополуччя, нових досягнень у професійній діяльності та добробуту Вашим сім’ям.
#3
Убілю віковими сивиною, серед сосен видніється храм,
Дзвіницю піснею зберігається, встояв серед життєвих драм.
Кожен пам'ятник в ньому натхненний, і сльозами усипаний вівтар -
Нехай же дзвін над планетою мчить, шляхетний, велич, як у давнину.
Про історію предків дбай, людина прогресивних часів,
Щоб ні волога, ні південне сонце не знесли багаторічну бронь,
Щоб дітям дісталася спадщина з далеких, що пішли століть,
Щоб пам'ятники жили вічно, як відблиски минулих епох.
#4
Пам'ятники - надбання націй
Зберегти їх для дітей - наш борг
Щоб історія не припинялася
Щоб люди пам'ятали про те.
#5
Найближчі свята
16 червня
18 червня
23 червня

Тариф L на 3 міс.

День пам'яток історії

Цей День встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'яток і визначних місць (ІКОМОС), створеною при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомпросу було розроблено Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставилося в обов'язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність , не відчинялися, не розкопувалися в будь-яких господарських цілях, а в окружності пам'яток залишалася б недоторканою охоронна смуга від однієї сажні і більше, залежно від розміру і значення пам'ятки». У 1934 році було прийнято постанову, згідно з якою заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва. У 1976 році був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам'яток історії та культури», але цей закон фактично не працює. На сьогоднішній день ситуація ще гірша - відповідних законів або немає, або вони не дотримуються, пам'ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання. У Європі з історією поводяться набагато дбайливіше, там зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам'ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії, в практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, що протягнувся на 117 кілометрів, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.