Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Підібрано 3 з 3

Шановні добродії - християни! Сьогодні маємо святий день - це празник Воздвиження Хреста Господнього або, як ще називають, Воздвиження Чесного Христа Животворящого - різниці ніякої, зміст однаковий. Знаєте, на такому сірому, мінорному тлі суспільного життя в Україні писати бурхливі привітання якось не йде...Але життя продовжується і наша віра та оптимізм на краще - не згасає. Любов та добро перемагають завжди - це аксіома. Отже, декілька слів про свято. Це особливий і визначний день християнства, як утвердженої і спасительної релігії людства. Майже 3 століття минуло після смерті Ісуса на хресті, аж допоки правитель Римської імперії Костянтин Великий проголосив християнство державною релігією. Мало того, він ще збудував у Єрусалимі, на тій же горі Голгофі церкву і назвав цей храм - Воздвиженням Хреста Господнього. Бо там, неподалік, в проваллі таки було віднайдено це Ісусове хресне дерево серед інших хрестів і в чудодійний спосіб доведено автентичність. От і почитання самого Хреста, якого справедливо називають Животворящим, і самого Хресного знамені є беззаперечно святим. Хрест має силу очищення, від Хреста втікає всяка нечисть. Хрест є також оберегом для людини. Як каже св. ап.Павло, що для нас, християн, Хрест є спасінням, а глупотою для поган. Бо дійсно, Ісус Христос сам, по своїй волі взійшов на Хрест і не ввагався віддати своє життя за мене, за тебе і там розпростер свої руки, щоб ми мали життя, життя ж вічне. Бо як ствердно співається у Кондаку "Вознісся Ти на Хрест волею своєю..." І зараз, цей рятівний і символічний Хрест веде нас по життю, дорогою до щасливої вічності, провадить до кінцевої мети, до спасіння. В нашому Східному обряді цей празник має велике пошанування. Це день особливих молитов і посту. Отож, прийміть вітання з нагоди такого величного свята і нехай благословення Всемогучого Бога Отця, і Сина, і Святого Духа зійде на всіх нас, на нашу Україну, на весь український народ.
#1
Святий хрест це вічно живий символ безконечної Божої любови до нас, грішних, символ Христової жертви, символ нашого відкуплення і спасення, символ Христової перемоги над смертю і дияволом. Віддаючи честь святому хресту, ми віддаємо честь Христовій жертві, мукам і смерті. Кладучи на собі знак святого хреста, ми кожного разу визнаємо свою віру в нашого Спасителя.
Вітаю з празником Воздвиження Чесного Хреста всіх християн
#2
Це свято, як і інші великі Торжества, звертає нашу особливу увагу на наше Спасіння, щоб ми пам’ятали про велику Божу любов щодо нас. У кожному святі ми пізнаємо, як Бог старанно робив все, щоб відкрити Свою Любов і повернути нам втрачене щасливе життя, Рай.
Щоб бути в небі, потрібно хотіти бути з Богом.
#3
Найближчі свята
16 червня
18 червня
23 червня

Тариф L на 3 міс.

Чесного Хреста

Християни візантійського обряду 27 вересня (14 вересня за старим стилем) святкують Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви та має один день перед- та 7 днів попразництва. Історики Східної Церкви вважають, що насамперед дві події лягли в основу встановлення цього празника: віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті.

Саме слово «воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд почитання та прославлення Хреста Господнього. Щодо віднайдення Господнього Хреста, то християнська традиція передала нам кілька різних легенд. Три з них приписують віднайдення Хреста св. Олені, матері імператора Костянтина Великого. Датою віднайдення Хреста орієнтовно вважають 326 рік. Історики не мають інформації про воздвиження Хреста Господнього одразу після його віднайдення. Початок празникові Воздвиження дало посвяченя храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий на Голгофі у Єрусалимі. Посвячення храму відбулося за єрусалимського єпископа Макарія 13 вересня 335 року. Наступного дня — 14 вересня — відбулося врочисте воздвиження віднайденого Хреста Господнього. Іншою важливою подією, що зробила цей празник загальним на Сході та Заході, стало повернення Господнього Хреста до Єрусалиму після того, як 614 року перський цар Хозрой, здобувши Єрусалим, забрав Хрест до перської столиці в Ктесифоні. Повернув Хрест Господній до Єрусалиму імператор Іраклій 628 року після перемоги над персами. Друге урочисте воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі також відбулося 14 вересня. Оскільки празник Воздвиження пригадував Христове розп’яття і смерть та прирівнювався до Великої П’ятниці, то стало традицією зберігати в цей день строгий піст. Як зазначає у книзі «Пізнай свій обряд» о. Юліан Катрій, щодо святкування цього празника в різних Церквах, то Грецька Церква, наприклад, відзначає його 6 березня, а Римо-Католицька Церква святкувала цю подію 3 травня, але при реформі празників за Папи Римського Івана ХХІІІ 1960 року це свято викреслили з церковного календаря. Характерною ознакою празника Воздвиження є врочисте вшанування Господнього Хреста через обряд піднесення його під час утренньої празника. У Східній Церкві відомі різні обряди воздвиження Хреста, зокрема, обряд св. Атанасія на Атосі, обряд гори Синай, Константинопольський обряд. Щодо воздвиження Хреста Господнього на Русі, то цей обряд згадується тут у ХІІІ ст. Патріарший Собор 1276 року дозволив воздвиження в усіх церквах. Окрім празника Воздвиження, Церква вшановує Хрест Господній і в інші дні. Зокрема, у Хрестопоклонну неділю (третя неділя Великого посту). Східна Церква 7 травня (ст. ст.) також відзначає Явлення знамена Чесного Хреста на небі в Єрусалимі, яке відбулося 351 року за св. Кирила Олександрійського під час П’ятдесятниці. Ще одним святом вшанування Хреста Господнього є Походження дерева Чесного Хреста, яке відзначають 1 серпня (ст. с). Під час цього свята відбувається похід чи процесія з частинкою Хреста Господнього, який у цей день переносили з царської палати в Царгороді до храму св. Софії. Цей празник встановили у Царгороді у ІХ ст.